Eesti Keeleressursside Keskuse töötuba

Eesti Keeleressursside Keskus pakub huvilistele võimalust tellida oma asutusse eesti digitaalsete keeleressursside ja rakenduste töötuba. Töötuba sobib nii kooliõpilastele kui ka kõigile teistele keelehuvilistele. Töötoa eesmärk on teavitada kasutajaskonda olemasolevatest vabalt kättesaadavatest keeleressurssidest ja rakendustest (nt veebisõnaraamatud, korpused, kõnesüntees ja -tuvastus) ning innustada neid kasutama nii õppetöös kui ka igapäevaelus. Töötoas osalejatele on koostatud töölehed ning nad saavad erinevaid keeleressursse juhendaja toel kohe ise järele proovida. Koolitus on tasuta. Täpsema info küsimuseks ja töötoa tellimiseks kirjutage aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Eesti keeletehnoloogia 2017

19.-20. aprillil 2017 toimub Tallinnas konverents "Eesti keeletehnoloogia 2017", mille fookuses on lõppeva EKT programmi projektide tulemused ja uue programmi kavandamine. 18. aprill enne konverentsi on aga õpipajade päralt. Konverentsi korraldab Eesti Keeleressursside Keskus, toetab Haridus- ja Teadusministeerium. Konverentsi koostööpartner on TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus MEKTORY. Oodatud on kõik huvilised! Konverents ja õpipajad on tasuta, vajalik on vaid registreerumine

Lisainfo: Kadri Vare, EKT programmi koordineerija, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Konverents "Eesti keeletehnoloogia 2015" toimus Tartus AHHAA keskuses 29.-30. oktoobrini

Konverentsi keskmes on seekord riikliku teadus- ja arendustegevuse programmi "Eesti keeletehnoloogia" projektide tulemuste kasutamine.
28. oktoober enne konverentsi on aga õpipajade päralt, kus keskendutakse kasutajate harimisele näiteks digitaalsete keeleandmestike ja -tarkvara õiguskaitse vallas. Konverentsi korraldab Eesti Keeleressursside Keskus, toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Kadri Vare, EKT programmi koordineerija, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Alamkategooriaid